سایت فوق تخصصی سواد مالی | سایت مسعودی پور

سایت فوق تخصصی سواد مالی | سایت مسعودی پور

تجربه ی چندین برابر شدن درآمد ، قوانین کسب پول ، اصول پیشرفته قوانین مالی و تجربه زندگی بهتر را از طریق آموزش های رایگان این سایت میتوانید مطالعه نمایید.

نظرسنجی سایت

از چه طریق با « سایت مسعودی پور » آشنا شده اید؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

کسب سواد مالی برای همه ضروری است


کسب سواد مالی برای همه ضروری است

 

انسان ذاتا ثروتمند است و فقر اکتسابی است. فقر بیماری روح است. فقر نشان از بیماری روح دارد. فقر یک اشتباه است. طبیعت ثروتمند است. خدا ثروتمند است. انسان نیز به عنوان اشرف مخلوقات ثروتمند است.

ما باید بدانیم هر آنچه را اراده کنیم بدست می آوریم و تا کنون نیز چنین بوده است و این قدرت را از خدایمان داریم.

حاصل توحید و یگانه دانستن خدا در تمامی مقدرات و آرزوها و خواسته های ما این است که هر روز و از هر جهت بهتر و بهتر میشویم.

ما باید بدانیم که هرچقدر خواسته ها و آرزوهای ما بیشتر و بزرگتر باشد خدا را از خود خوشنود و خوشنودتر کرده ایم چرا که " افزایش " قانون خداست و گسترش کل کائنات اراده خداست و ما با خواسته هایمان تجلی گر این قانون و اراده خداوندیم.

اهداف و آرزو ها ی من خواست الله اند و من با رعایت اصول صحیح و داشتن باورها و عقاید سالم و صحیح به راحتی میتوام این آرزوها را به اذن او متجلی کنم و در حقیقت با متجلی کردن آرزو هایم تجلی گر خواست الله هستم. من وقتی خواسته ای دارم در حقیقت ظرفی جدید را بنا کرده ام که خداوند عاشقانه آن را پر میکند و به دین طریق خداوند با تجلی خواسته ی من که همان خواسته ی خودش است تجلی عینی میابد. اگر من خواسته ای نداشته باشم خداوند هم تجلی ای نکرده است.

انسان بزرگترین ظرف تجلی اسماء و صفات خداست. خداوند بی نهایت غنی، ثروتمند، بخشش گر، بزرگ، کریم و عظیم است و این صفات و اسماء فقط هنگامی در عالم ممکنات ظهور و بروز می یابند که ما چیزی بخواهیم و هر چقدر آن خواسته و هدف و آرزو بزرگ تر و عظیم تر باشد بهتر است چون خدا را بهتر و بیشتر بروز میدهد و به نمایش میگذارد. ما هرچقدر بیشتر و بزرگتر بخواهیم قانون افزایش خدا را بیشتر متجلی کرده ایم.

تمام کهکشان ها درحال گسترش اند. ثروت جهان هر روز بیشتر و بیشتر میشود. سلامتی افراد در طول تاریخ دائم درحال افزایش بوده است. ثروت جهان هر روز بیشتر و بیشتر میشود. سلامتی افراد در طول تاریخ دائم درحال افزایش بوده است. هر روز به ثروت جهان، علم جهان، سلامتی افراد، طول و عرض کهکشانها، تعداد انسان ها، تنوع گیاهان، تعداد فرشتگان و تعداد مخلوقات خداوند افزوده میشود.

 

افزایش قانون خداست. لذا وقتی ما چیزی میخواهیم در حقیقت با این قانون الهی همنوا شده ایم و هر چقدر خواسته ما بزرگتر باشد سرعت تحقق این قانون الهی را شتاب بیشتر بخشیده ایم. ما باید هر روز بزرگتر و بزرگتر، قدرتمند تر، تواناتر، داناتر و سلامت تر و ثروتمندتر شویم و این حرکت را پایانی نیست تا زمانی که از محدوده ظرف این عالم بالاتر رویم و پا برعالم بزرگتری بگذاریم و مجدداً در آن عالم نیز بزرگتر و قوی تر و تواناتر شویم و تا از محدوده ظرف آن عالم نیز فراتر رویم و پا به عالم بعدی آن یعنی بهشت بگذاریم و آن جا نیز هر روز مراحل رشد و تکامل خود را تا ابد ادامه دهیم. 

این افزایش روز افزون ما را پایانی در هیچ عالمی نیست و چون خدا بی نهایت است ما هم بدین گونه بی نهایت میشویم. پس آرزوهای ما در عالم کنونی شروع این بازی جذاب و هیجان انگیز بی پایان و ابدی است. اگر این بازی را با اهداف بزرگ شروع نکنیم در همین ابتدای راه میمیریم و به جهنم این دنیا که همان فقر است و سپس به تبع آن به جهنم سایر عوالم نیز واصل میشویم.. هر چقدر ایمان ما به این معارف و حقایق عمیق تر و کامل تر باشد ما اهداف بزرگتری را انتخاب میکنیم و هر چقدر این اهداف بزرگتر باشد ما زودتر مراحل تکاملی خویش را که همانا خداگونه شدن ماست را طی خواهیم کرد.

حال بیندیش کسی که هدفی ندارد و نمی خواهد ثروتمند باشد چه به روز خود در این جهان و سایر عوالم می آورد. ثروت به ما قدرت و توانایی میدهد. بدون داشتن ثروت ما ضعیف و ناتوان و برده و وابسته می مانیم و از عهده انجام هیچ کار و تحقق هیچ هدفی بر نمی آئیم لذا از هدف خلقت خود که همانا بر گونه خدا شدن ماست محروم میشویم و شیطان نیز دقیقا همین را می خواهد. شیطان اصولی را به ما پیشنهاد میدهد که به فقر و فلاکت و ناتوانی ما می انجامد و در مقابل الله ما را به رعایت اصولی می خواند که به ثروت و قدرت توانایی و تسلط ما بر تمامی مقدرات خویش می انجامد. خداوند بوسیله ثروت ما را دانایی، توانایی، سلامتی، آرامش، شادی، زیبایی در جسم و زیبایی در خانه و کاشانه و لباس و مرکب و در تمامی ابعاد زندگی مثل قدرت و شکوفایی انواع استعداد هنری و علمی و ...می بخشد و در عوض شیطان با اغوا بندگان و گمراه کردن آنها ، آنها را به عالم فقر و نداری و در نتیجه به وادی های بیماری و رنج و غصه و حسرت و عقده و خود کم بینی و ناتوانی و بیسوادی و کم سوادی و نادانی اضطراب و ترس و پریشانی و زشتی در چهره و زشتی در تمام صورتهای زندگی و انواع ضعف و حقارت عدم بالندگی و رنج بی پایان ابدی در این عالم و تمامی عوالم بعدی می اندازد.

انسان باید ثروتمند شود تا برسد درست مثل یک سیب که روی درخت آنقدر رشد می کند تا برسدسپس از درخت جدا میشود و پرواز خود را آغاز می کند. انسان نیز باید روی درخت دنیا با « ثروتمند شدن » برسد تا با مرگ پرواز خود را به سوی ابدیت و الله آغاز کند.

انسان فقیر نارس است و نارس می میرد لذا نابود ابدی می شود.

قدرت در ذات ثروت نهفته است خواه ثروت مادی یا ثروت معنوی. اگر انسان در پی ثروتمند شدن و کسب آن نباشد مسیری خلاف قانون گسترش و قانون افزایش فردی و اجتماعی و کهکشانی را انتخاب کرده لذا هیچ میشود و هیچ میمیرد. منظور ما از ثروت ، انواع ثروت های مادی و معنوی و دنیوی و اخروی و اخلاقی و عاطفی است که همگی لازم و ملزوم هم هستند و هیچ کدام به تنهایی مجالی برای رشد و نمو نمی یابند.

                          خواسته های تو خواسته های الله اند

    میزان رشد و الله گونه شدن تو بسته به میزان خواسته های تو دارد 

  « تمام پیشرفت های ما نتیجه خواسته های نا محدود ثروتمندان است »

 

          برگرفته از کتاب: الفبای جامع ثروت  

محسن مسعودی پور- محقق در زمینه مسائل مالی و مدرس و نویسنده کتاب « الفبای جامع ثروت » و مولف پکیج موفق و بی نظیر « سیر تا پیاز سواد مالی » 

   

برای دیدن تمام ویدیوهای رایگان ما اینجا را کلیک کنید.        

  

 

 

  انتشار : ۶ اسفند ۱۳۹۴               تعداد بازدید : 4368

برچسب های مهم

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به محسن مسعودی پور می باشد و انتشار مطالب فقط در حالت رایگان مجاز میباشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما