سایت فوق تخصصی سواد مالی | سایت مسعودی پور

سایت فوق تخصصی سواد مالی | سایت مسعودی پور

تجربه ی چندین برابر شدن درآمد ، قوانین کسب پول ، اصول پیشرفته قوانین مالی و تجربه زندگی بهتر را از طریق آموزش های رایگان این سایت میتوانید مطالعه نمایید.

نظرسنجی سایت

از چه طریق با « سایت مسعودی پور » آشنا شده اید؟

اشتراک در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه لطفا ایمیل خود را ثبت نمائید

Captcha

تجربه های مالی گرانقیمت من ( بسیار خواندنی )


تجربه های مالی گرانقیمت من ( بسیار خواندنی )

سلام به دوستان و همراهان سایت مسعودی پور دات کام

۱) منظور من از کلمه " سرمایه گذاری " در تمامی مطالب و گفته هایم فقط سرمایه گذاری های سالم است و نه سرمایه گذاری های سوداگرانه و دلالی. سرمایه گذاری سوداگرانه و دلالی گونه مانند اینکه هر وقت دلار یا طلا یا ملک یا اتومبیل متوجه بشویم که میخواهد گران شود و سریع برویم بخریم و منتظر گران شدن بشویم تا بفروشیم امری ناپسند و کاملا غیرانسانی است. چون در این حالت شما فقط با آسیب زدن به دیگران کسب ثروت میکنید. و شما بدون اینکه نفعی به کسی رسانده باشید کسب ثروت کرده اید. پول سالم و ثروت سالم فقط به ازای رساندن منفعت به دیگران بدست می آید که چنین پولی سلامتی و برکت و شادی و آرامش و ثروت پایدار برای شما به همراه دارد. دلال سوداگر , کسی است که فقط به پول فکر میکند و نه خدمت. اگر حاصل فعالیت اقتصادی شما پول و ثروتی شود که هیچ نفعی برای کسی ندارد و چه بسا آسیب هم به دیگران رسانده باشد مثل دلالی ارز و ملک و سکه و .... در بحران های اقتصادی, این نوع درآمدها و پولها همه نجس بوده و در دراز مدت همه آنها را از دست میدهید و آخر عمرتان فقیر و بیمار توام با مشکلات روانی خواهید زیست و خواهید مرد. 

من هیچ وقت از طریق بازار دلار و سکه و دلالی کسب درآمد نکرده ام. الان هم به لطف خدا درآمد خوب و عالی و پیوسته توام با آرامش و سلامتی روزافزون دارم. برای کسب سرمایه همیشه فقط درآمدم را افزایش داده ام. ولی آن دسته از آشنایان که از طریق دلار و دلالی های کاذب ثروتمند شدند هیچ وقت زندگی خوبی نتوانستند داشته باشند. مثل یکی از بستگان که رئیس یک شرکت ساختمان سازی است که روزی دلال دلار و احتکار بود و بعد ساخت و ساز کرد و الان در زندان و پدر و مادر و خانواده اش در فلاکت و ترس از طلبکارها هستند در حالیکه میلیاردها تومان ثروت دارند ولی هیچ وقت زندگی خوبی نداشتند.

علت اصلی گرانی دلار هجوم عده ای از افراد ( ده درصد مردم ) به این بازار است. ولی سود حاصل از این هجوم به بازار دلار، به قیمت گرانی همه چیز برای تمام ملت ایران و آه و ناله آنان است. در نتیجه این سودهای دلالی و انباشت دلارها هرگز آنها را خوشبخت نمیکند. پشت سود باید دعای مردم باشد نه آه مردم .در این اثنا تو دوست خوبم که نگران حفظ سرمایه ات هستی اندکی به وضع اکثریت مردم فکر کن که سرمایه ای ندارند و روزانه فقط ناظر سخت تر شدن زندگی خودشان هستند. 

ممکن است شما یک زمین بخرید که آن را بسازید و در این اثنای قیمت زمین شما دو برابر شود که این هیچ اشکالی ندارد و اغلب افراد ثروتمند در طول فعالیت های سالم این چنینی پولدار شده اند. ولی وقتی شما فقط برای پول به هر قیمتی کار میکنید درآمدتان نجس و بی برکت است و عاقبت آن غم و اختلافات خانوادگی و فرزندان شرور و بی عاطفه و گمراه خواهد بود. برای کسب ثروت فقط و فقط به دنبال " درآمد بیشتر " باشید و این درآمد را فقط به ازای رسانیدن نفع به دیگران کسب کنید . در این حالت اتفاقات عجیبی هم به کمکتان می آید که براحتی ثروتمند میشوید. آنهم کاملا سالم. نه کسب ثروت در بحرانهای طلا و ارز و مسکن که همه ویرانگر اقتصاد جامعه اند و فقط به قیمت آسیب زدن به قشر عظیمی از جامعه حاصل میگردد. 

۲) کسانی که طماع هستند یعنی وقتی با یک موقعیت و یا ایده پولساز مواجه میشوند عقلشان زیر سیطره احساس و هیجاناتشان دفن میشود همیشه شکست میخورند و همه چیز را می بازند. 

۳) کسانی که فقط پس انداز کردن را بلدند و اهل سرمایه گذاری و یا ایجاد و توسعه کسب و کاری نیستند اینها از پس انداز خود هیچ وقت بهره مند نمیشوند و فقط هی جمع میکنند که معمولا پس انداز آنها را ورثه خواهند خورد.

۴) کسانی که مبلغ زیادی پول در بانک میگذارند و فقط با سود ( نزول بانکی به نظر اکثر مراجع ) میخواهند همیشه امرار معاش کنند عاقبت خوبی در زندگی نخواهند داشت و آخر عمری فلاکت بار و رقت انگیزی را تجربه خواهند کرد. 

۵) اگر میخواهید واقعا زندگی کنید و ثروتمند باشید و به تمام درجات بالای انسانی برسید و سعادت واقعی را در کل زندگی تان تجربه کنید پس هرگز برای پول کار نکنید

یعنی چی؟

یعنی کاری را انجام دهید که لذتش از پولش برای شما مهم تر باشه. کاری را انجام دهید که کم و زیاد بودن دستمزد آن برایتان اهمیت نداشته باشد بلکه اینکه برای کسی کاری انجام داده اید برایتان لذتبخش تر باشد. کاری را انجام دهید که در آن بدنبال دیده شدن و مطرح شدن و خود نمایی نباشید بلکه بدنبال عشق و حال خودتان باشید. فقط کاری را انجام دهید که آن را دوست داشته باشید. باور کنید اگر تمام دنیا را به شما بدهند که شغلی را انتخاب کنید که آن را دوست ندارید ارزش ندارد چرا؟ چون در انجام کاری که آن را دوست ندارید روح شما به تدریج میمیرد . روح تمام دارایی ابدی شماست.

۶) مقصود شما از کسب ثروت هرگز نباید کسب یک زندگی لاکچری یا زندگی اشرافیگرانه باشد. چرا که با این نوع هدفگذاری هر چه سطح درآمد و ثروت شما بیشتر شود سطح آرامش و آسایش شما قطعا پایین تر خواهد آمد. 

۷) اگر همزمان با کسب درآمد بیشتر به تربیت معنوی روح و روان خود نپردازید بی شک مشکلات مالی و خانوادگی شما نیز بیشتر خواهد شد. 

۸) یکی از اصلی ترین و اصلی ترین عوامل مشکلات اقتصادی افراد متمول ، عدم پرداخت حقوق مالی دارایی هایشان از قبیل خمس و زکات و صدقه و عدم رعایت حقوق مالی والدین و خویشان و همشهری هایشان و ... است. پرداخت حقوق معنوی اموال به شدت خیر و برکت و سلامتی و آرامش و پیشرفت را برایتان به همراه خواهد داشت. امکان ندارد که مثلا شما خمس و زکات اموالتان را پرداخت کنید و بیش از چند برابر آن را دریافت ننمایید.  خیر و برکت معنوی و مادی خمس و زکات در زندگی شما بسیار بیشتر و قوی تر و موثرتر از خیر و برکات پرداخت صدقه و امثال آن در زندگی فردی و خانوادگی شما است. پرداخت خمس و زکات نه تنها باعث ازدیاد اموال بلکه باعث ازدیاد ایمان و هدایت و همچنین باعث پیدا کردن راه نجات و سعادت حقیقی در زندگی دنیوی و اخروی شما نیز میگردد.

دقت کنید دوستان ، آنچه را که برایتان نوشته ام بیشتر از آنکه حاصل علم و دانش باشد حاصل تجربیات شخصی من است.

دوستدارتان: محسن مسعودی پور

 

برای دیدن تمام ویدیوهای رایگان ما اینجا را کلیک کنید.

 

 

  انتشار : ۱۸ مهر ۱۳۹۶               تعداد بازدید : 1758

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به محسن مسعودی پور می باشد و انتشار مطالب فقط در حالت رایگان مجاز میباشد

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما